top of page

לרכישה או ליין
(בלינק ישיר)

או באמצעות PAY PAL
בעלות 78 ש"ח

PayPal ButtonPayPal Button
  • Facebook

מיטה וחצי – מדריך מיניות למתבגריםות

 

הרעיון לספר נולד בעקבות עבודתי בעשור האחרון כעורכת המדור "צעירים חסרי מנוח" במגזין "ראש אחד". בתקופה זו זכיתי להיחשף להתלבטויות הכי אינטימיות, רגישות ומעוררות הזדהות של מתבגרים ומתבגרות, המנסים ומנסות למצוא את דרככםן הייחודית בגיבוש זהותכםן העצמית, המינית והזוגית.

כתובת המייל של המדור הייתה כמו שער מזמין לווידויים ארוכים ונוגעים ללב, כמו גם מרחב לשאלות קצרות וענייניות; מקום לבדיקה עצמית של השואל והשואלת, השוואה לאחרים ולאחרות ולשאלה קטנה ופשוטה, שמגלמת עולם שלם של התלבטויות –  "מה לעשות?".

 

בעיניי, מיניות של מתבגריםות אינה מדוברת מספיק – לא בבית ולא בבית הספר, לא בתנועות הנוער ולא בקופות החולים. ואם כבר מתקיים שיח על מיניות, לרוב הוא אינו כולל כל אזכור לעונג ולהנאה. המטרה שלי בספר זה היא להציג ולהציע עולם של מיניות, שבו הפרקטיקות המיניות (הפעולות המיניות) אינן רק אקטים טכניים, אלא חוויה שלמה ומורכבת. אני מקווה שספר זה יצליח להנגיש את כל הדרוש לכםן כדי ליצור תמונה שלמה ורבת ממדים של מיניות.

 

הספר מחולק לפרקים העוסקים בנושאים שונים, חלקם רגשיים, חלקם יישומיים, חלקם גופניים. בחלקים מסוימים, הספר מתייחס לאחד משני המגדרים באופן ספציפי, כמו שינויים פיזיולוגיים בגופן של נערות או בגופם של נערים. הדרך הטובה ביותר בעיניי לקרוא את הספר היא בדילוגים. אפשר להתחיל מההתחלה ולעבור על הכל, או לקפוץ ישר לחלקים שהכי מענינים בעיניכםן. כל השאלות והתשובות בספר נלקחו מתוך הטור "צעירים חסרי מנוח", שפורסם במגזין "ראש אחד" במשך למעלה מעשור. חלק מהתשובות והשאלות שונו במקצת כדאי להתאים לתוכן הספר הנוכחי.

 

אני מקווה שהספר הזה יהפוך להיות מדריך שימושי, נגיש ומשמעותי, שנמצא בכל בית ושופך אור על המקומות שבהם אנחנו רגיליםות לגשש באפלה.

באהבה ובהתרגשות,

לי ראובני בר דוד 

המלצות

המלצה של ד"ר עמליה רוזנבלום בטור הארץ "תיאוריית הקשר"

vnk

v

המלצה של טל תמיר, מנהלת מרכז מומחיות "נערות לגופן", עמותת נשים לגופן

 

הספר "מיטה וחצי: מדריך למיניות של מתבגרים" מזקק לתוכו את שנות הניסיון שצברה לי ראובני בר דוד בעבודתה המקצועית עם נערות ונערים בנושאים של מיניות וגוף. 


הספר נסמך על עבודת שטח מעמיקה ורחבת היקף ונוגע בשאלות המטרידות נערים ונערות, מתוך כבוד אמיתי לחששות ולפחדים האופייניים לגיל ההתבגרות ובשפה שמכבדת את ההתמודדות הזו, מתבוננת בה בגובה העיניים, באופן פתוח ושקוף ועם תשובות ששורה עליהן רוח של הומניזם וערכיות.


אני מאמינה כי כל נער ונערה יוכלו למצוא בספר הזה חלקים שידברו לליבם, יספקו להם מידע מהימן ויעניקו מזור למצוקתם. אין לי ספק שגם הורים, שמגדלים מתבגרים ומתבגרות ועוברים איתם את ההתמודדות הכרוכה בו, יוכלו להפיק מהספר תועלת לא מעטה.

 

 

המלצה של ד"ר עומר לנס, המכללה האקדמית תל חי, מנהל שותף בבית הספר לפסיכותרפיה "דעת"

 

הספר "מיטה וחצי" מציע הצצה מעמיקה וחשובה מאין כמוה לתחום חשוב ומרכזי בזהות האנושית - המיניות, בתקופת החיים המורכבת ביותר - גיל ההתבגרות.


בשפה בהירה, קולחת ומרתקת, תוך שימוש בדוגמאות מוחשיות, לי ראובני בר דוד מאפשרת לקוראים להיכנס ולהעמיק בנושאים כה רגישים, מורכבים ומביכים, שהידע לגביהם חסר וקריטי לכל מתבגר והורה.

 

bottom of page